Лучинецький ліцей Вендичанської селищної ради Могилів-Подільського району Вінницької області

ІСТОРІЯ ШКОЛИ

Вперше школа грамоти у Лучинці була відкрита в 1893 році, яка в 1896 році стала церковно-приходською. Крім цього функціонувало однокласне училище.

Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів села Лучинець Мурованокуриловецького району Вінницької області заснована в 1931 році. До 1978 року навчання учнів проводилось у старих окремих одноповерхових приміщеннях, з 1978 року учні та вчителі мають змогу працювати в новому сучасному триповерховому приміщенні.

У школі навчаються учні з чотирьох сіл. Підвіз здійснюється шкільним автобусом.

Навчальний заклад є опорним з створення оптимальних умов для здійснення навчально-виховного процесу та впровадження в освітній процес інформаційно-комунікаційних технологій навчання. Створена матеріальна база для здобуття якісної освіти: 20 навчальних кабінетів, комп'ютерний клас, спортивна та актова зали, бібліотека, методичний кабінет, кабінет виховної роботи, учительська з кімнатою психологічного розвантаження, майстерні по металу і дереву, ігрова та спальна кімната для групи продовженого дня.

На базі школи проводяться районні та обласні семінари для вчителів та керівників шкіл.

Навчально-виховний процес здійснює висококваліфікований педагогічний колектив. В школі працює 18 педагогів, з них два вчителі мають педагогічне звання "вчитель-методист", два вчителі нагороджені нагрудним знаком "Відмінник освіти України", два вчителі є переможцями обласного конкурсу "Людина року".

Вчителі школи постійно приймають участь і є переможцями районного та обласного конкурсів "Учитель року", підвищують свій фаховий рівень, вивчають та впроваджують передовий педагогічний досвід. Традиційними в школі стали творчі звіти вчителів, теоретичні та практичні семінари районного та обласного рівнів, педагогічні читання, конференції, тренінги, аукціони педагогічних інноваційних ідей. Вчителі школи публікують свої доробки у вітчизняних та зарубіжних фахових виданнях.

В школі є 32 комп'ютери, 16 із них облаштовані в комп'ютерному класі разом із інтерактивною дошкою, решта розміщені в навчальних кабінетах, бібліотеці, адмінкабінетах, які з'єднані в єдину локальну мережу з виходом в Інтернет. Школа в 2008 році виборола грант в рамках реалізації обласної програми розвитку інформаційних, телекомунікаційних технологій в закладах освіти області (автор проекту вчитель фізики, інформатики та математики Заболотний М. Г.), а в 2010 році отримала диплом на Міжнародній виставці-презентації "Сучасні заклади освіти-2010" за вагомий внесок у модернізацію національної освіти. Інформаційні технології дають змогу долучитись до міжнародної освітньої діяльності. Беручи участь в освітніх проектах "GlobalTeenagersProject" та "MyHeroProject"освітньої мережі IERN учні школи отримують змогу підвищити знання з іноземної мови, спілкуючись з однолітками з Великобританії, США, Катару, Румунії, Індонезії, ОАЕ під час виконання проектних завдань.

В школі за авторською програмою працює Євроклуб, члени якого беруть участь у заходах центру Європейської інформації у м. Вінниці, у роботі табору "Європлеєр" у м. Суми, змагаються у турнірах відеореалій, проводиться соціологічні опитування, зустрічі з ровесниками, поширюють інформацію через бюлетені, шкільну радіогазету, власний англомовний сайт "School of Luchynets". Учні школи неодноразово є переможцями і призерами районних і обласних конкурсів Web-дизайну, мільтимедійних проектів, різних етапів Всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсу  ім. П. Яцика, різних конкурсів, оглядів художньої самодіяльності, огляді екологічних бригад, а в 2009 році учениця школи стала лауреатом конкурсу творчих робіт на тему толерантності в рамках "Європецського року креативності та інновацій".

Традиційними в школі є проведення предметних тижнів, День українського козацтва, День української писемності, День пам'яті жертв голодомору, свято Букваря, родинне свято, свято "Зірки школи", День визволення села від німецько-фашистських загарбників, творчі звіти гуртківців, акції милосердя, природоохоронні акції. Значна виховна робота проводиться в народознавчій кімнаті  та в кімнаті бойової слави. Працюють гуртки: вокальний, спортивний, початкове технічне моделювання, Web-дизайну і євроклуб "Вікно в Європу".

Вчителями школи постійно ведуться пошуки нових форм технологій навчання та виховання школярів, які впроваджуються поряд з традиційними і доповнюють їх на інноваційній основі.

Школа щодня відкриває учням та батькам світ любові і добра, творчої святості та мудрої величі.